Dodany: 2010-09-20 14:48:56

MaybachSamochody pełnią w życiu przeciętnego Kowalskiego niebagatelną rolę. Inni potrzebują natomiast innej klasy samochodów. Gwiazdy często wybierają samochody Maybach. Jest to marka samochodów luksusowych i sportowych.

ulotki wrocław a może ulotki wrocław praca.

 

Ciekawostką jest to, że są to najdroższe samochody seryjne produkowane na świecie. Dla przykładu model 57 – kosztuje w wersji standardowej, podstawowej 310 tyś euro. Producentem jest firma Maybach Manufaktur z siedzibą w niemieckiej miejscowości Sindelfingen Firma została założona przez Wilhelma Maybacha i jego syna w 1909. Na początku swojej działalności firma zajmowała się produkcją silników lotniczych o dużej mocy. Następnie produkowano wyłącznie silniki do samochodów. Po pierwszej wojnie światowej produkcja samolotów była zakazana więc kierownictwo firmy zainteresowało się samochodami. I jak się potem okazało był to strzał w dziesiątkę.

 

Pierwszy samochód powstał w 1919. Był to model W3, który do sprzedaży trafił dwa lata później. Przełomowy był rok 1938 roku powstał samochód, który pozwolił przełamać niepokonaną dotąd barierę prędkości. Model SW38 rozpędzał się do 200 km/h. W czasie II wojny światowej firma zajęła się produkcją na potrzeby militarne.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Maybach
Nick: