Dodany: 2010-09-20 14:31:43

Krótka historia autKażdy się ze mną zgodzi, że samochód to wynalazek, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia Samochody pełnią w dzisiejszych czasach tak ważną rolę, że trudno jest nawet określić to słowami. Bardzo ciekawe jest też historia samochodów, więc warto do niej sięgnąć. Otóż warto wiedzieć, że pierwsze samochody powstały nawet... wiek.

ulotki wrocław a może ulotki wrocław praca.

 

Pierwszy samochód (parowy) powstał w  1770 roku we Francji. Skonstruował go Nicolas-Joseph Cugnot. Trzykołowy pojazd parowy, który autor określił mianem eksperymentalnym ciągnikiem artyleryjskim. Oczywiście samochody trój-kołowe pojawiały się dość często – produkowane chociażby przez Niemców. Kolejną przełomową datą był rok 1907 – kiedy to Henry Ford uruchomił fabrykę w Detroid (USA). Rozpoczął tam produkcję seryjną modelu oznaczonego literką T. Powstało około 15 milionów sztuk.

 

Jak pewnie wiemy samochody marki Ford są dziś jedyni z najpopularniejszych na świecie. W 1899 także przez Francuzów została uruchomiona fabryka opon Michelin, która dziś jest najpopularniejszym producentem opon..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Krótka historia aut
Nick: