Dodany: 2013-02-19 12:23:14

 

Czy autogaz jest opłacalny Paliwo jest drogie coraz droższe. Ceny szaleją nic nie wskazuje na to by miało się to zmienić. Wobec tego powstają liczne alternatywy dla tradycyjnego paliwa a są to między innymi biopaliwa, autogaz, solarne samochody, pojazdy hybrydowe.

 

Najpopularniejszą w Polsce metodą alternatywnego napędzania pojazdów jest gaz. Paliwo jakim jest gaz jest mniej wydajne energetycznie niż benzyna rzecz w tym, że jest znacznie tańsze co przekłada się na korzyści w postaci tańszej jazdy. W praktyce oznacza to, że musimy tankować podobnie, ale tańszego zastępnika.

 

Autogaz ma w sobie jeden koszt jeśli nie mamy samochodu na gaz musimy zapłacić za jego instalację. Założenie instalacji LPG to koszt sięgający średnio około dwóch tysięcy złotych. Zanim zacznie się ona zwracać musi to potrwać i to sporo czasu przeważnie przelicza się to na kilometry przejechane. Trzeba sobie wykalkulować po ilu kilometrach interes się zwróci w tym celu musimy koszt instalacji gazowej podzielić przez różnicę cen za jeden metr sześcienny gazu i jeden litr benzyny. Liczba, która nam wyjdzie to liczba kilometrów jakie musimy przejechać by koszt się zwrócił.

ulotki wrocław a może ulotki wrocław praca.


Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy autogaz jest opłacalny
Nick: